Як формується ціна на юридичні послуги?

Звертаючись за правовою допомогою до адвоката, клієнт завжди розраховує на рішення своєї проблемної ситуації, а також отримання якісного юридичного супроводу.

На юридичному ринку можна знайти як компанії, які за свої послуги ставлять високі цінники, так і ті адвокатські об’єднання, які готові братися за юридичні завдання наче задарма.

Про те, як формується вартість юридичних послуг, яким чином відбувається ціноутворення і чи варто довіряти компаніям, які безкоштовно надають правову допомогу, розповіла адвокат, партнер юридичної компанії Альва Прайвесі, Тетяна Шапошнікова.

Фактори, що визначають вартість юридичних послуг

Свобода договірних правовідносин стосується всіх суб’єктів господарювання, в тому числі і адвокатських фірм. Порядок визначення ціни на ту чи іншу послугу часто залежить від безлічі факторів:

  • типовість або неординарність справи;
  • кваліфікація юриста і наявність у фахівця статусу адвоката;
  • категорія справи: господарська, кримінальна, цивільна, сімейна або інша;
  • кількість годин, яка необхідна для надання допомоги;
  • досвід і експертність адвоката в питанні.

Саме з урахуванням перелічених чинників, як зазначає Тетяна Шапошнікова, в адвокатському об’єднання Альва Прайвесі в більшості випадків ціна послуг адвоката розраховується індивідуально після звернення клієнта та обговорення його правової проблеми.

Саме тому низька ціна на послугу або зовсім її відсутність говорить про низьку кваліфікацію юриста або повну відсутність у нього практичного досвіду, і навпаки – досвідчені юристи та адвокати завжди намагаються справедливо встановлювати на свої юридичні послуги відповідну вартість.

Види ціноутворення у адвокатів і юристів

При визначенні вартості послуги або ведення тієї чи іншої справи сторони вільні вибрати зручну і зрозумілу їм систему вибудовування матеріальної складової відносин.

Існують такі основні види ціноутворення:

  1. Фіксована оплата – одноразова сума за заздалегідь обумовлений обсяг робіт;
  2. Погодинна оплата – оплата, яка визначається кількістю витрачених на виконання годин;
  3. Абонентське обслуговування – комплексне обслуговування, при якому визначається перелік послуг і їх часові рамки;
  4. Оплата за результат – оплата послуг, тільки в разі досягнення заздалегідь обумовленого сторонами результату;
  5. Винагорода за успішне рішення задачі – додаткова оплата винагороди, при досягненні успіху в справі.

Підводячи підсумки, хотілося б сказати про те, що, вибираючи юриста, пам’ятайте про те, що ви робите вибір не просто компанії, яка буде представляти ваші інтереси, ви вибираєте міцний тил. Адже головне завдання представництва – захист прав і законних інтересів клієнта.

Головною місією Адвокатського об’єднання Альва Прайвесі є надання якісного сервісу, заснованого на багаторічному досвіді і глибоких знаннях законодавства. Детальну інформацію про вартість юридичних послуг, що надаються вказаною адвокатською компанією, порядок формування ціни роботи адвоката та від чого вона залежить, можна знайти на її офіційному сайті за посиланням вище.